Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Kolejna zbiórka Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej

Data publikacji: 2017-11-24, Data modyfikacji: 2018-08-07
A A AWydrukDrukuj  
 
W dniu 18 listopada br. odbyła się trzecia zbiórka MDP OSP Ostrów Mazowiecka. Na naszym spotkaniu omówiliśmy tematy związane z umundurowaniem, uzbrojeniem i wyposażeniem osobistym strażaków. Jak również przeprowadzaliśmy doświadczenie związane z tzw. trójkątem spalania. W związku z tym, w ramach zdobywania kolejnych sprawności na następne zajęcia można przygotować pisemne lub ustne odpowiedzi na poniższe pytania: Na jakiej części munduru wyjściowego umieszczone są dystynkcje funkcji w OSP i stopnia służbowego w PSP ? Wskaż trzy podobieństwa i trzy różnice pomiędzy mundurem wyjściowym członków OSP i funkcjonariuszy PSP. Wymienień elementy trójkąta spalania. Wymień jeden element niezbędny do rozpoczęcia procesu palenia. Wymień dwa elementy wyposażenia osobistego strażaka Jak nazywa się ubranie strażackie chroniące przed bardzo wysoką temperaturą. Przypominamy że kolejne spotkanie odbędzie się o godz. 10.00 w dniu 16 grudnia br. A poniżej zamieszczamy galerię prac związanych ze strażą pożarną, które dzieci opracowały w ramach poprzednich zajęć.       

Pełna treść wiadomości na: ostrowmaz.osp.org.pl/?p=122
ostrowmaz.osp.org.pl, Źródło artykułu: ostrowmaz.osp.org.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  ostrowskki mazowieckie

  Powiat ostrowski - powiat, którego siedzibą jest miasto Ostrów Mazowiecka, znajdujące się w województwie mazowieckim, a dokładnie w jego północno-wschodniej części. Należą do niego gminy: Ostrów Mazowiecka, Brok, Andrzejewo, Boguty-Pianki, Małkinia Górna, Nur, Ostrów Mazowiecka, Stary Lubotyń, Szulborze Wielkie, Wąsewo, Zaręby Kościelne.

  W ciepły wiosenny lub letni dzień koniecznie trzeba wybrać się na trasę rowerową im. prof. Wojciecha Bogumiła Jastrzębowskiego. Trasa liczy 13 km i obejmuje sosnowe bory, co zapewnia malownicze widoki. Miejsca postojowe wzdłuż trasy na pewno pozwolą zregenerować nadszarpnięte siły. Gdy je odzyskamy, z pewnością dotrzemy do końca, tak czekają na nas ruiny Zamku Biskupów Płockich w Broku i brokowska plaża. Dla wytrwalszych rowerzystów istnieje druga 33 kilometrowa trasa przebiegająca przez tereny gminy Ostrów Mazowiecka.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola